Plazma enerjisi sayesinde ameliyatsız olarak üst göz kapağı gerilebilmekte, alt kapaktaki torbalanmalar azaltılabilmektedir.

Plazma tedavisi nedir?
Plazma maddenin 4. hali olarak bilinir. Plazma tedavisi uygulama bölgesinde havada serbest olarak bulunan gazları yüksek elektrik arkıyla iyonize ederek plazma enerjisi ortaya çıkarır. Havadaki azot ve su buharının iyonize edilmesiyle ortaya çıkan plazma enerjisi temas ettiği bölgedeki doku parçasında bulunan derinin keratinosit hücrelerini süblime eder (yani katı halden doğrudan gaz haline geçmesine neden olur). Bu prosedürün avantajı yalnızca hedeflenen bölgedeki dokunun mikro ölçekte süblimleşmesi ve çevre dokular ile cilt altı katmanın etkilenmemesidir. Plazma uygulandığı tek bir noktada 200- 300 nanometre aralığı derinlikte  çalışır, bu durum uygulama dokusunun ve çevre dokuların güvenliği için önemlidir.

Plazma enerjisi sayesinde ameliyatsız olarak üst göz kapağı toparlanmakta, alt kapaktaki torbalanmalar azaltılabilmektedir. Plazma tedavisi; üst göz kapağının kaldırılmasıgöz kapağı düşüklüğünün kaldırılması, göz kapağı bölgesinde bulunanksantelezma dediğimiz sarı renkli yağ birikimlerinin ve  et benlerinin alınması için kullanılmaktadır. Bunun dışında alt göz kapağındaki torbalanmaların giderilmesidudak üstündeki mimik ve sigara kullanımına bağlı çizgilerin tedavisi, çatlakların (stria) ve akne izlerinin azaltılması, yara izlerinin giderilmesi, siğillerin tedavisi, göz kenarlarındaki kırışıklıkların tedavisi, boyun bölgesinin gençleştirilmesi, göbek deliği ve çevresindeki deri sarkmalarının giderilmesi/bölge derisinin sıkılaştırılması işlemlerinde  de kullanılır.

TOP